Daniel Šagath

12. 12. 2023
Podcast Žijem vedu v Rádio Slovensko
Žijem vedu
Daniel Šagath
/

Stiahnuť súbor | Otvoriť v novom okne | Dĺžka: 1:51 | Nahraté dňa 12. 06. 2024
Odoberať podcast: Apple Podcasts | Google Podcasts | Spotify

Žijemvedu v spolupráci s Rádiom Slovensko predstavuje slovenské vedkyne a vedcov v krátkych spotoch. Kde sú, na čom pracujú a o čom snívajú sa dozviete každý týždeň vo vysielaní Rádia Slovensko. Všetky doterajšie rozhovory so súhlasom Rádia Slovensko priebežne uverejňujeme na našich stránkach.

Počúvajte Rádio Slovensko a fandite vede aj vy!

Daniel Šagath pôsobí ako manažér pre medzinárodnú spoluprácu v Slovenskej vesmírnej kancelárii – SARIO. 

Dano vyštudoval politológiu a európske štúdiá na Palackého univerzite v Olomouci, počas tohto obdobia absolvoval aj štúdium na belgickej Katholieke Universiteit v Leuvene. V roku 2019 obhájil titul PhD. na Vrije Universiteit v Amsterdame v ekonomickom odbore stratégie a organizácia. 

Dano je odborníkom na vesmírnu politiku a medzinárodnú spoluprácu, rozvoj podnikania a inovácií, či komercializáciu vedy a výskumu. Ako výskumník pracoval napríklad pre Európsku vesmírnu agentúru (ESA), Holandskú vesmírnu kanceláriu (NSO), Európsky inštitút pre vesmírnu politiku (ESPI) alebo Organizáciu Spojených národov (Úrad OSN pre vesmírne záležitosti).

Dano bol rečníkom na konferencii Žijem vedu naživo 2021 a moderátorom ročníkov 2018, 2019, 2022 a bude moderovať aj ročník 2023.

V apríli 2021 bol aj hosťom v ŽV podcaste S vedcami okolo sveta, ktorý si môžete vypočuť na podcastových platformách. 

 

Autorka nahrávky: Eva Pribylincová