ZvedaVec roka 2018

Zvedavec2018
Staršie podujatia

Žiješ vedu?

Si PhD. študentka alebo PhD. študent na Slovensku?

Predveď sa! 

O čo ide?

ŽIJEMVEDU.SK vyhlasuje novú súťaž, ktorou chce podporiť PhD. študentky a PhD. študentov v rozvíjaní ich vedeckej kariéry a zároveň umožniť svojim členom sa aktívne zapojiť do rozhodovania o víťazovi.

Čo treba?

Zapoj fantáziu a kreativitu, napíš krátky profil s informáciami o tebe, o tvojom výskume a na čo by si použil/a výhru (v max. 10 vetách), pridaj svoju fotku v pracovnom nasadení a pošli na info@zijemvedu.sk alebo zijemvedu@gmail.com. Do predmetu e-mailu nezabudni pridať zvedavec roka a si v hre o skvelú cenu. Ak chceš viac informácií, neváhaj sa na nás obrátiť s akoukoľvek otázkou. 

O čo sa hrá?

Najkreatívnejší súťažiaci získa 1000 eur.

Odkiaľ sú peniaze?

Finančnú odmenu do súťaže zabezpečil MultiplexDX a WebSupport.

Koľko mám času?

Uzávierka pre posielanie profilov je 06. decembra 2018.

Ako sa určí víťaz?

Profily budú 07. decembra 2018 zverejnené na FB stránke Zijem vedu a hlasovať môžu všetci členovia stránky. Profil, ktorý získa najväčší počet páčikov (likov), vyhráva (čím kreatívnejší profil, tým väčšia šanca osloviť viac členov ;)) 

Kedy dostanem cenu?

Cena bude víťazovi slávnostne odovzdaná na konferencii Žijem vedu naživo 2018.

Kde je háčik?

Žiadny háčik v súťaži nie je, zapojenie sa do súťaže vyžaduje len využitie vlastnej kreativity, vtipu a aktívnu účasť čo najväčšieho počtu členov ŽV pri hlasovaní. Cieľom je zapojiť čo najviac ľudí do propagácie svojho výskumu a podporiť popularizáciu vedy na Slovensku.  

Prečo sa ŽV na to dala?

Platforma ŽIJEMVEDU.SK by v budúcnosti chcela začať poskytovať finančné štipendium pre začínajúcich slovenských vedcov na účasť na konferencii, workshopoch či na pracovné stáže. ZvedaVec roka je testovacím kolom, či o niečo podobné bude záujem medzi nádejnými vedcami a ako sú naši mladí výskumníci schopní angažovať sa v popularizácii vedy.

Ako sa dostanem k plagátu?

Plagát vo vyššom rozlíšení (vhodné na tlač) je možné stiahnuť v pdf formáte tu: Zvedavec 2018.

Kto vyhral?

Zhrnutie priebehu celej súťaže, vyhodnotenie hlasovanie a vyhlásenie víťaza je možné nájsť TU.

Rozhovor s prvou oficiálnou ZvedaVkyňou je možné nájsť TU.

Plagát nám navrhli Zážitkové steny, ďakujeme.