Žijem vedu naživo 2018

 

Kam sa posunula slovenská veda za uplynulý rok?

 

Všeobecné informácie

Hlavnou úlohou konferencie Žijem vedu naživo je sprostredkovať stretnutie slovenských vedcov, pôsobiacich doma a v zahraničí, predstaviť ich príbehy, iniciovať diskusiu a motivovať. Začíname tradíciu výročných stretnutí, ktoré budú každoročne prinášať to najzaujímavejšie z diania vo vede v kontexte práce a prínosu slovenských vedcov po celom svete. Cieľom je pripravovať motivujúce podujatie, na ktorom sa odprezentujú inšpiratívne osobnosti z domácej aj medzinárodnej scény, s jasnou víziou o fungovaní excelentných vedeckých tímov a pracovísk. Náplňou pripravovanej konferencie je vytvoriť priestor na spoznávanie vedcov, nadväzovanie spoluprác v rámci akadémie, sprostredkovanie spolupráce so zástupcami organizácií a firiem s vedeckým zameraním, ponuky medzinárodných stáží, mentoringu, ale aj diskusia o aktuálnych problémoch vedcov (nielen) na Slovensku a hľadanie riešení týchto problémov.

Zhrnutie priebehu konferencie

Záznam z konferencie Žijem vedu naživo 2018.

Galéria. 

 

Kniha abstraktov

Formulár na spätnú väzbu

 


Program na stiahnutie

Prednášajúci

 

Martin Husovec 

Tilburg Law School, NL

Spoločenské vedy
 

 

Ján Tkáč

Slovenská akadémia vied, SK

Prírodné vedy

 

 

Peter Pavúk

Univerzita Karlova v Prahe, CZ

Humanitné vedy 
 

 

Zuzana Kasanová

University of Leuven, BE

Prírodné/spoločenské vedy

 

 

 

Vladimír Šucha

Spoločné výskumné centrum, EU

Európska komisia

Panelová diskusia

 

V rámci programu vyhlásime víťaza súťaže ZvedaVec roka spomedzi všetkých PhD. študentov, ktorí sa do 06. decembra zapoja do našej kreatívnej súťaže.

 

Prezentovať sa budú firmy/start-upy/iniciatívy so záujmom o spoluprácu s akadémiou

(napr. prostredníctvom ponúk študentských/absolventských stáží, pracovných miest, alebo formou spolupráce na študentských projektoch – bakalárske, magisterské, dizertačné práce. Je potrebné sa registrovať do 14. decembra 2018 TU!)

 

 

 

 

 

 

 

 


REGISTRÁCIA OTVORENÁ

Registrácia pre firmy, startupy, iniciatívy

Diskusia prostredníctvom aplikácie Sli.do.

 

Ako sa dostať na konferenciu

Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK

Mlynské luhy 4

Bratislava

821 05

Ak cestujete vlakom: 

  • z Hlavnej stanice je treba použiť trolejbus č. 201 smer Dolné hony, Čiližská (premáva každých cca. 7 min), vystúpiť na zastávke Brodná (je na znamenie, trasa trvá 18 min) a peši prejsť 270 m
  • alebo peši prejsť na zastávku SAV (cca 350 m), použiť trolejbus č. 212 smer Cintorín Vrakuňa (premáva každých cca. 6 min) a vystúpiť na zastávke Radničné námestie (je na znamenie, trasa trvá 22 min) a peši prejsť 200 m.

Ak cestujete autobusom: 

  • z Autobusovej stanice Mlynské nivy je možné použiť trolejbus č. 202 smer Dolné hony, Čiližská (premáva každých cca. 7 min), vystúpiť na zastávke Brodná (je na znamenie, trasa trvá 9 min) a peši prejsť 270 m
  • alebo treba peši prejsť na zastávku Novohradská (cca 450 m), použiť trolejbus č. 212 smer Cintorín Vrakuňa (premáva každých cca. 6 min) a vystúpiť na zastávke Radničné námestie (je na znamenie, trasa trvá 8 min) a peši prejsť 200 m. 

Ak cestujete autom:

  • Pri príjazde z dialnice D2 (smer z Malaciek, Kútov a ČR), použite dva pravé pruhy a pokračujte po D1/E75 smerom na Letisko/Žilina/Komárno/Centrum/Dvory, pokračujte po D1/E571/E58/E75, použite zjazd 63 smerom na Komárno/Centrum/Ružinov, odbočte vpravo na Gagarinovú/cestu 63, odbočte vpravo na Mierovú a potom vpravo na Osvetovú.
  • Pri príjazde po D1/E571/E58/E75 zo smeru z Trnavy použite zjazd 63 smerom na Komárno/Centrum/Ružinov, držte sa vľavo a nasledujte tabule smer Komárno/P. Biskupice, pokračujte po Gagarinovej/63/E575, odbočte vpravo na Mierovú a potom vpravo na Osvetovú.  
  • Parkovať je možné na vyhradených miestach v areáli FSEV. Počet parkovacích miest bude obmedzený.

 


 

Ďalšie informácie

Linky na udalosti na internete: 

Záznam fóra z konferencie.

Záznam z konferencie bude opäť dostupný na youtube kanáli Žijem vedu.

Plagát1 Plagát2 na stiahnutie a voľné šírenie. Autormi plagátov sú Anna Vargová a Andrej Popov (a.k.a. AA tím).

 

Hlavní partneri:

 


 

 

 

Sponzori: