Aktuálne informácie:
20.12.2024 16:00: Organizačný tím Žijem vedu všetkým ďakuje za skvelý priebeh celej konferencie a praje krásne vianočné sviatky plné oddychu a pohody
20.12.2024 8:25: Z dôvodu ochorenia došlo k zmene programu, miesto Barbory Bírovej bude prednáška Lucie Molnár Satinskej a po diskusii bude len prednáška Zuzany Varaliovej.
19.12.2024 18:12: Prípravy na #zvn2024 sú v plnom prúde.
Už tradične sa slovenské vedkyne a vedci, pôsobiaci doma i v zahraničí, stretnú na jednom mieste, aby spoznali svoje vedecké príbehy, diskutovali na rôzne témy, vytvárali spolupráce, ponúkli stáže či pozície a spoločne tak pomáhali posúvať slovenskú vedu dopredu.
REGISTRÁCIA UKONČENÁ
PROGRAM KONFERENCIE
UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
Všeobecné informácie
Žijem vedu naživo je "putovná" konferencia, každý rok sa odohráva na inej fakulte, na inej univerzite, vždy krátko pred Vianocami, kedy sa mnohí z nás vracajú domov prežiť najkrajšie sviatky v kruhu rodiny.
Prednášky mnohých inšpiratívnych rečníkov a rečníčiek zo spoločenských, prírodovedných, technických, humanitných odborov, príklady úspešnej "slovenskej" vedy zo Slovenska i zahraničia každého potešia a pozitívne naladia. Otvorené diskusie, prezentácia rôznych organizácií, networking. Toto všetko a ešte oveľa viac nájdete len na Žijem vedu naživo.
Zaregistrujte sa a zúčastnite sa osobne alebo sledujte konferenciu prostredníctvom živého prenosu na Youtube kanáli Žijem vedu.
Rečníčky/Rečníci
Barbora Bírová
Aplikovaná antropológia
Verejná politika v oblasti bývania
Platforma pro sociální bydlení, Praha, Česká republika
Mária Havelková
Právo
Odborná asistentka
Ústav klinického právneho vzdelávania, Univerzita Komenského, Bratislava
Martin Lábaj
Ekonómia
Profesor ekonómie, vedúci katedry
Katedra hospodárskej politiky, Národohospodárska fakulta, Ekonomická univerzita, Bratislava
Michal Májek
Organická chémia
Vedúci skupiny (PI)
Katedra organickej chémie, Prírodovedecká fakulta, Univerzita Komenského, Bratislava
Michal Onderčo
Medzinárodné vzťahy
Profesor
Katedra verejnej správy a sociológie, Erasmus University, Rotterdam, Holandsko
Peace Research Center Prague, Praha, Česká republika
Lucia Molnár Satinská
Jazykoveda
Vedecká pracovníčka
Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra, Slovenská akadémia vied, Bratislava
Zuzana Varaliová
Vaskulárna biológia
Postdoktorandka
Katedra imunológie, genetiky a patológie, Uppsala University, Švédsko
Jana Šimeg Veterníková
Jadrové inžinierstvo
Výskumná pracovníčka
Ústav jadrového a fyzikálneho inžinierstva, Fakulta eletrotechniky a informatiky, Slovenská technická univerzita, Bratislava
Moderátori:
Lenka Tkáčová a Daniel Šagath
Slovenská vesmírna kancelária
Diskusia:
Ako sa nestratiť civilizovanému svetu: úloha vzdelania a vedy v dnešnej spoločnosti
- moderuje Otakar Horák (Veda N)
- diskutujú:
- Erika Pastoráková (dekanka Národohospodárskej fakulty, Ekonomická univerzita v Bratislave)
- Marián Zouhar (dekan Filozofickej fakulty, Univerzita Komenského v Bratislave)
- Imrich Barák (vedúci Oddelenia mikrobiálnej genetiky, Slovenská akadémia vied, predstaviteľ iniciatívy Veda chce žiť!)
- Marek Janiga (študentský senátor na Právnickej fakulte, Univerzita Komenského v Bratislave)
Workshopy:
V spolupráci so spoločnosťou ADDSEN chystáme 2 workshopy pre účastníčky a účastníkov na mieste. Workshopy sú rozdelené podľa rôznych skúseností a potrieb zúčastnených:
WS1: “Zmapuj si cesty EU financovaním pre Tvoj výskum“
Hľadáš spôsob, ako rozvíjať svoj výskum? Posilniť svoju pozíciu, či eventuálne aj svoj vlastný tím? Tento krátky workshop Ti pomôže zorientovať sa vo svete programov a grantových výziev EÚ. Zisti, ktoré z nich najlepšie vyhovujú Tvojim aktuálnym potrebám, a pozri sa na svoj súčasný výskum zo širšej perspektívy. Príď preskúmať hranice svojich ambícii a my Ťa nabalíme poznatkami a nástrojmi na ďaľšiu cestu.
Cieľová skupina: Postdoktorand/ka, vedecký pracovník/pracovníčka, PI, profesor/ka
Kapacita: do 25 ľudí
Trvanie: 30 minút + čas na neformálne rozhovory po skončení
WS2: “Tvoj výskum, Tvoj príbeh: Ako pripraviť efektívnu pitch prezentáciu“
Rozprávaj o svojom výskume tak, aby si Ťa pamätali. Tento workshop je krátkym a praktickým úvodom do komunikácie vedy. Naučíš sa, ako definovať svoju "unique value proposition", hovoriť o prínosoch a dopadoch práce, ktorej sa práve venuješ. Tento workshop je ideálny najmä pre mladšie výskumníčky a výskumníkov, s chuťou zamýšlať sa nad tým, ako svojim výskumom zaujať rôzne typy publika a nájsť si tak partnerov na výskumný projekt či biznis.
Cieľová skupina: PhD študent/ka, postdoktorand/ka
Kapacita: do 15 ľudí
Trvanie: 30 min, interaktívne so spätnou väzbou
Kto sme? Zuzana Reptová, Lucia Dávidová a Peter Beňo - sme bývalé kontaktné body pre Horizont Európa. Odišli sme z verejnej správy za víziou pomáhať efektívnejšie. Spojili sme sily s Mirom Konečným, ktorý sa podieľal na budovaní úspešných príbehov, ako napr. Glycanostics, biotech spoločnosti, ktorá vznikla z ERC grantu a ako jednej z mála zo Slovenska sa jej podarilo uspieť aj v najprestížnejšej start-upovej schéme EIC Accelerator.
A tak dnes spoločne v ADDSEN (your ADDitional SENse for innovation) podporujeme excelentné vedkyne a vedcov, podávajúc pomocnú ruku pri identifikácii vhodných zdrojov financovania, ako aj budovania "sciencepreneurship" myslenia a zručností. Za posledné mesiace sme okrem iného získali tri vlastné projekty z programu Horizont Európa, ktoré nám umožňujú poskytovať časť z našich služieb aj bezplatne pre slovenskú vedeckú komunitu, ku ktorej úspechom by sme radi priložili ruku k dielu.
Materiály na stiahnutie
Plagát konferencia - portrét formát
Plagát konferencia - formát landscape