Žijem vedu naživo 2018

 

Kam sa posunula slovenská veda za uplynulý rok?

Všeobecné informácie

Hlavnou úlohou konferencie Žijem vedu naživo je sprostredkovať stretnutie slovenských vedcov, pôsobiacich doma a v zahraničí, predstaviť ich príbehy, iniciovať diskusiu a motivovať. Začíname tradíciu výročných stretnutí, ktoré budú každoročne prinášať to najzaujímavejšie z diania vo vede v kontexte práce a prínosu slovenských vedcov po celom svete. Cieľom je pripravovať motivujúce podujatie, na ktorom sa odprezentujú inšpiratívne osobnosti z domácej aj medzinárodnej scény, s jasnou víziou o fungovaní excelentných vedeckých tímov a pracovísk. Náplňou pripravovanej konferencie je vytvoriť priestor na spoznávanie vedcov, nadväzovanie spoluprác v rámci akadémie, sprostredkovanie spolupráce so zástupcami organizácií a firiem s vedeckým zameraním, ponuky medzinárodných stáží, mentoringu, ale aj diskusia o aktuálnych problémoch vedcov (nielen) na Slovensku a hľadanie riešení týchto problémov.

Čo? Konferencia slovenských vedcov Žijem vedu naživo 2018

Kedy? v piatok 21. decembra 2018

Kde? Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK v Bratislave

 

REGISTRÁCIA OTVORENÁ do 30. novembra 2018

Registrácia pre firmy, startupy, iniciatívy

Plagát1 Plagát2 na stiahnutie a voľné šírenie. Autormi plagátov sú Anna Vargová a Andrej Popov (a.k.a. AA tím).

 

Program konferencie

Prednášajúci

Panelová diskusia

V rámci programu vyhlásime víťaza súťaže ZvedaVec roka spomedzi všetkých PhD. študentov, ktorí sa do 15. novembra zapoja do našej kreatívnej súťaže.

Prezentovať sa budú firmy/start-upy/iniciatívy so záujmom o spoluprácu s akadémiou

(napr. prostredníctvom ponúk študentských/absolventských stáží, pracovných miest, alebo formou spolupráce na študentských projektoch – bakalárske, magisterské, dizertačné práce. Je potrebné sa registrovať do 30. novembra 2018 TU!)

 

 

  

 

 

 

Ako sa dostať na konferenciu

Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK

Mlynské luhy 4

Bratislava

821 05

Ak cestujete vlakom: 

  • z Hlavnej stanice je treba použiť trolejbus č. 201 smer Dolné hony, Čiližská (premáva každých cca. 7 min), vystúpiť na zastávke Brodná (je na znamenie, trasa trvá 18 min) a peši prejsť 270 m
  • alebo peši prejsť na zastávku SAV (cca 350 m), použiť trolejbus č. 212 smer Cintorín Vrakuňa (premáva každých cca. 6 min) a vystúpiť na zastávke Radničné námestie (je na znamenie, trasa trvá 22 min) a peši prejsť 200 m.

Ak cestujete autobusom: 

  • z Autobusovej stanice Mlynské nivy je možné použiť trolejbus č. 202 smer Dolné hony, Čiližská (premáva každých cca. 7 min), vystúpiť na zastávke Brodná (je na znamenie, trasa trvá 9 min) a peši prejsť 270 m
  • alebo treba peši prejsť na zastávku Novohradská (cca 450 m), použiť trolejbus č. 212 smer Cintorín Vrakuňa (premáva každých cca. 6 min) a vystúpiť na zastávke Radničné námestie (je na znamenie, trasa trvá 8 min) a peši prejsť 200 m. 

Ak cestujete autom:

  • Pri príjazde z dialnice D2 (smer z Malaciek, Kútov a ČR), použite dva pravé pruhy a pokračujte po D1/E75 smerom na Letisko/Žilina/Komárno/Centrum/Dvory, pokračujte po D1/E571/E58/E75, použite zjazd 63 smerom na Komárno/Centrum/Ružinov, odbočte vpravo na Gagarinovú/cestu 63, odbočte vpravo na Mierovú a potom vpravo na Osvetovú.
  • Pri príjazde po D1/E571/E58/E75 zo smeru z Trnavy použite zjazd 63 smerom na Komárno/Centrum/Ružinov, držte sa vľavo a nasledujte tabule smer Komárno/P. Biskupice, pokračujte po Gagarinovej/63/E575, odbočte vpravo na Mierovú a potom vpravo na Osvetovú.  
  • Parkovať je možné na vyhradených miestach v areáli FSEV. Počet parkovacích miest bude obmedzený.

 

Ďalšie informácie

Linky na udalosti na internete: 

Záznam fóra z konferencie.

Záznam z konferencie bude opäť dostupný na youtube kanáli Žijem vedu.

Galéria. 

Partneri: