O projekte

Žijemvedu je pre všetkých slovenských vedcov, ktorí chcú pomôcť slovenskej vede žiť.

Žijemvedu je apolitická platforma, ktorá dáva priestor všetkým slovenským vedkyniam a vedcom prispieť k napredovaniu vedy na Slovensku. Ako interaktívna komunita budeme pri rozhodovaní o budúcnosti vedy a vzdelávania v našej krajine môcť promptne reagovať a tlmočiť náš spoločný postoj politickým predstaviteľom aj médiám.

Zo Slovenska odchádza veľa perspektívnych vedcov do zahraničia, kde majú lepšie podmienky na realizovanie svojich vedeckých ambícií. Avšak aj na Slovensku pôsobí množstvo rovnako šikovných odborníkov. Práve sprostredkovanie spolupráce medzi oboma skupinami bolo prvotným impulzom na založenie platformy Žijemvedu.sk.

Ako reakcia na kauzu prerozdeľovania eurofondov na dlhodobý výskum v júli 2017 sa v rámci platformy vyprofilovala iniciatíva „Nie je nám to ukradnuté!“. V nej slovenskí vedci v zahraničí zaujali stanovisko k spôsobu riadenia vedy na Slovensku a jasne vyjadrili nespokojnosť s dlhodobo netransparentným a neefektívnym financovaním výskumu.

Ak sa aj vy chcete stať súčasťou našej komunity vedcov-nadšencov, dajte o sebe vedieť. Stačí sa zaregistrovať a uviesť na seba kontakt. Pripojiť sa môžete aj do facebookovej skupiny: Zijem vedu. Náš účet na Twitteri: @zijemvedu

Náš tím

Napísali o nás

 

Materiál voľne na stiahnutie