Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pochod za vedu 2019

4.5.2019

Pochod za vedu (March for Science) je globálna kampaň pôvodne z USA, ale už v prvom ročníku sa rozšírila do celého sveta. Upozorňuje nielen na enormné množstvo vedeckých dôkazov o človekom spôsobenej zmene klímy, ale aj na ďalšie dôležité vedecké dáta, ktoré v súčasnosti ľudia vo veľkom ignorujú, povzbudzovaní konšpirátormi na internete a, bohužiaľ, stále častejšie aj populistickými politickými autoritami.

Nebezpečenstvo ignorovania vedcov a vedecky podložených faktov je obrovské. Slovenské osobnosti kultúrneho a vedeckého života spísali koncom roka 2018 apel Vláde Slovenskej republiky Nestrácajme čas!. Vyzývajú k okamžitej akcii a prijatiu opatrení proti klimatickej zmene. Je dôležité, aby táto snaha nezostala osamotená a zabudnutá. Je kriticky dôležité, aby si celá spoločnosť uvedomila vážnosť situácie a rýchlo sa míňajúci čas, ktorý nám zostáva na odvrátenie katastrofy, znamenajúcej zánik celej civilizácie.

Platforma ŽijemVedu preto chce opäť participovať na príprave tohtoročného Pochodu za Vedu na Slovensku. Chápeme to ako príležitosť pre celú vedeckú komunitu, občianske iniciatívy, environmentálnych aktivistov, učiteľov a vôbec, všetkých aktívnych ľudí, aby verejnosť vyzvali do akcie. V neposlednom rade by tento pochod mal poukázať aj na čoraz horší stav slovenskej vedy – stále viac skorumpovanej, podfinancovanej, odsunutej na úplný okraj záujmu politikov, verejnosti, aj medzinárodných vedeckých štruktúr.

Len spolu môžeme niečo zmeniť!

Ďakujeme!

Tím ŽijemVedu

Podrobnosti

Dátum:
4.5.2019
Udalosť Kategórie:
,

Miesto udalosti

Bratislava
Bratislava,Slovakia (Slovak Republic)
Webstránka:
https://bratislava.sk/

Organizátor

Žijem vedu
Email:
konferencia@zijemvedu.sk
Webstránka:
https://zijemvedu.sk/